whatsapp e-posta doğrulama
whatsapp e-posta doğrulama
WhatsApp’ın son Android beta sürümünde, e-posta ile doğrulama özelliği tespit edildi. Yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp’a giriş yaparken yeni bir doğrulama yöntemi kazanmalarını sağlayacak.

WhatsApp E-posta ile Doğrulama

WhatsApp’ın 2.23.18.19 kodlu Android beta sürümünde, henüz geliştirme aşamasında olan yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu yeni özellik, kullanıcı deneyimini güvenlik açısından iyileştirecek gibi görünüyor. Zira üzerinde çalışılan özellik, kullanıcıların WhatsApp’a e-posta hesaplarını tanımlamalarını sağlayacak.

Bugün WhatsApp’a giriş yapmak isteyen bir kullanıcı, telefon numarasını kullanmak zorunda. Geliştirme aşamasındaki e-posta özelliği, kullanıcıların e-posta adreslerini de kullanmalarını sağlayacak. Ayrıca bu özellik sayesinde yeni bir cihazda oturum açmak isteyen kullanıcı, SMS veya arama ile aldığı doğrulama kodu yerine e-posta adresine gelecek kodu da kullanabilecek. Ancak, e-posta adresinin yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmak için yeterli olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

WhatsApp’ın  E-Posta Doğrulama Özelliği Görünümü:

whatsapp e-posta doğrulama
whatsapp e-posta doğrulama

Geliştirme aşamasındaki özelliği ortaya çıkaran WABetaInfo, e-posta desteği sayesinde WhatsApp yedekleme işleminin kolaylaşacağını söylüyor. Ayrıca; eğer geçmişte WhatsApp’ı yedeklemek için tanımladığınız bir e-posta adresi varsa, yeni özellik bunu otomatik olarak tanımlayacak. Yeni özelliğin başka hangi özellikler sunacağına ilişkin herhangi bir bilgi sahibi değiliz.

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki yeni özelliğinin kullanıcılara ne zaman ulaşacağına ilişkin herhangi bir bilgi yok. Ancak özelliğin henüz erken aşamada olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani WhatsApp’ın e-posta ile doğrulama özelliğini kullanabilmek için bir süre daha beklemek gerekecek.

Whatsapp Nedir?

WhatsApp Gizlilik İlkesi
WhatsApp Gizlilik İlkesi
WhatsApp, Facebook tarafından sahip olunan popüler bir anlık mesajlaşma ve sesli/görüntülü iletişim uygulamasıdır. WhatsApp, kullanıcıların metin mesajları, sesli aramalar, video görüşmeleri, resimler, videolar, belgeler ve ses mesajları gibi iletişim biçimlerini kullanmalarına olanak tanır. Hem mobil cihazlar (akıllı telefonlar ve tabletler) hem de bilgisayarlar (WhatsApp Web ve WhatsApp Desktop uygulamaları aracılığıyla) üzerinde kullanılabilir.

WhatsApp‘ın temel özellikleri şunları içerir:

  1. Metin Mesajları: Kullanıcılar metin mesajları gönderebilir, alabilir ve grup sohbetlerinde iletişim kurabilirler.
  2. Sesli ve Görüntülü Görüşmeler: WhatsApp, kullanıcıların sesli aramalar yapmasına ve görüntülü aramalar yapmasına olanak tanır.
  3. Medya Paylaşımı: Kullanıcılar resimler, videolar, ses dosyaları, belgeler ve konum bilgileri gibi medya öğelerini paylaşabilirler.
  4. Grup Sohbetleri: Kullanıcılar, aileleri, arkadaşları veya iş arkadaşları gibi gruplarla sohbet edebilirler.
  5. Sesli Mesajlar: Kullanıcılar, metin yazmak yerine sesli mesajlar gönderebilirler.
  6. Durum Güncellemeleri: Kullanıcılar, kısa süreli durum güncellemeleri paylaşarak arkadaşlarına ne yaptıklarını veya neler düşündüklerini anlatabilirler.
  7. Şifreleme: WhatsApp, mesajların ve çağrıların end-to-end şifrelemesi ile güvence altına alınır, bu da iletilen içeriğin sadece gönderen ve alıcı tarafından okunabileceği anlamına gelir.

WhatsApp, dünya genelinde milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır ve kişisel veya iş amaçlı iletişim için yaygın olarak kullanılır. Uygulama, Android, iOS, Windows Phone ve web tarayıcıları üzerinde kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

WhatsApp Güvenlik ve Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır? 2023 Kapsamlı Kılavuz

WhatsApp, insanların birbiriyle uzaktan iletişim kurmasını mümkün kılan en popüler uygulamalardan biridir.…

WhatsApp Güvenlik ve Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır? 2023 Genişletilmiş Klavuz

Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi mesajlarınız tanımadığınız kişiler tarafından okunabilir ve farkında…

WhatsApp İçin 2023 Yılında Bir Etik Hacker İşe Alın

Günümüzün dijital çağında, WhatsApp hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelerek arkadaşlarımızla, ailemizle…